محل تبلیغات شما
امام صادق علیه السلام فرمود:
آنگاه كه بنده اى در نیمه شب با مولایش خلوت كند و با او به مناجات بپردازد،خداوند قلبش را نورانى مى كند و چون بگوید:
(یا ربّ یا ربّ) خداوند جلیل مى فرماید:
(لبیك ) بنده من ! درخواست كن تا عطایت كنم

چه كنیم كه براى نماز شب بیدار شویم

مرحوم جواد آقا ملكى تبریزى مى فرماید:
كسى كه بخواهد براى نماز شب بیدار شود وقتى كه رختخوابش را آماده مى كند، بگوید:خداوندا! مرا دچار مكر خودت نكن تا این همه بىخیال نباشم و مرا به فراموشى یاد خودت گرفتار نكن ، و مرا جزو ناآگاهان قرار نده .مى خواهم در فلان ساعت بیدار شوم . اینجاست كه خدا به وسیله ملكى او را در همان وقتبیدار مى كند.(149)
عبادت در شب و استجابت دعا

نیشابورى مى گوید:
به امام صادق علیه السلام عرض كردم :
مردم از پیامبر صلى الله علیه و آله نقل مى كنند در شب ساعتى است كه هیچ بنده مؤمنى درآن دعایى نمى كند، مگر اینكه دعایش مستجاب شود.
فرمود: بلى .
عرض كردم : فدایت شوم آن چه زمانى است ؟
فرمود: بین نصف شب تا ثلث باقیمانده از آن .
گفتم : آیا آن شب معینى است از شبها یا هر شب است ؟
فرمود: هر شب است .(150)
نماز صفت پارسایان

از (نوف بكالى ) روایت شده كه شبى امیرالمؤمنین علیه السلام را دیدم كه از بستربرخاسته و به ستارگان مى نگرد، آنگاه به من فرمود: اى نوف ! خوابى یا بیدار؟
گفتم : بیدار.
فرمود: اى نوف ، خوشا به حال پارسایان این جهان كهدل در سراى دیگر بسته اند، آنان كه زمین را فرش ، و خاك را بستر، و آب را شربتنوشین ، و قرآن را شعار (جامه زیرین ، یعنى روش خود و زینتدل )، و دعا را دِثار (جامه رو، یعنى مانع حوادث ) قرار داده اند؛ و چون حضرت عیسى ازدنیا بریده و جدا گشته اند.
اى نوف ! حضرت داوود علیه السلام شبها در چنین ساعتى از بستر برمى خواست و مىگفت :
این ساعتى است كه هیچ بنده اى خداى بزرگ را نخواند، مگر اینكه دعایش ‍ مستجاب شود؛جز آنكه باج گیر یا جاسوس خبرچین ، یا گزمه كه همكار داروغه ستمگر است ، و یانوازنده طنبور و طبل با

چه كنیم كه براى نماز شب بیدار شویم

دستور خواندن نماز شب برای کسانی که نماز قضا دارند

خواب بین طلوعین ایجاد گرفتاری می کند.

كه ,شب ,مى ,، ,بیدار ,فرمود ,، و ,علیه السلام ,نماز شب ,براى نماز ,شب بیدار

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Patrice's memory میم‌نوشت - new tips about all thing hienalkopar عاشقانه ها..... diacritivil دی پی شاهد آی تی دانلود مشاوران هیروو