محل تبلیغات شما
معاذ بن جبل گوید: در جنگ تبوک، بر اثر گرمای شدید مردم، هر یک به گوشه ای می رفتند. من که در کنار پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بودم
به حضرتش نزدیک تر شدم و عرضه داشتم: ای رسول خدا! مرا به کاری راهنمایی فرما که به بهشتم رساند و از دوزخم وارهاند
 فرمود: از چیزی بزرگ پرسیدی ولی در عین حال اگر خدا بخواهد هر دشواری را آسان خواهد کرد.
ای معاذ! خدای را بپرست و هیچ چیز را شریک او قرار مده، نماز را به پای دار و زکات واجب خود بپرداز و ماه رمضان، روزه بدار اینک اگر بخواهی، از ابواب خیر به تو خبر خواهم داد. عرضه داشتم: آری،ای پیامبر خدا، آنگاه فرمود: روزه سپر بازدارنده از آتش دوزخ است و صدقه، معاصی را فرو می پوشد و شب زنده داری مرد در عبادت پروردگار، موجب رضایت حضرت حق است سپس حضرت این آیه شریفه را تلاوت فرمودند: تتجافی جنوبهم عن المضاجع یدعون ربهم خوفاً و طمعاً و مما رزقناهم ینفقون**سجده/ 16. *** یعنی: (مؤمنان) پهلوهایشان از بسترها در دل شب دور می شود و (به پا می خیزند و رو به درگاه خدا می آورند) و پروردگار خود را با بیم و امید می خوانند و از آنچه به آنان روزی داده ایم انفاق می کنند

**ر.ک: نشان از بی نشان ها 425. ***)).

شب ها تو چو شمع کن به بیداری خوی - تا شاهد امید نماید به تو روی
غافل منشین که نیست غیر از شب تار - آن ابر سیه که فیض می بارد از اوی

چه كنیم كه براى نماز شب بیدار شویم

دستور خواندن نماز شب برای کسانی که نماز قضا دارند

خواب بین طلوعین ایجاد گرفتاری می کند.

شب ,خدا ,تو ,ای ,ها ,داشتم ,به تو ,عرضه داشتم ,و از ,بسترها در ,دور می

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Seperti Singa Di Hutan Seperti Seo Di Search Engine madertaipur مطالب اینترنتی comptilinni ویــریــــا VIRYA اسکله اینترنتی لنگرسل | خرید اینترنتی ارزان tiuvertelo اجرای با کیفیت همایش و جُنگ ها Anti K_pop مشهد یو پی اس